| oliviaa29 a întrebat:

Hey fetele! Va adresez si eu o intrebare : de cate ori pe saptamana va spalati pe cap si ce folositi? Cum va uscati parul? Adresez aceasta intrebare fetelor care au volum, parul drept si frumos.

16 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Eu ma spal o data la 2-3 zile.
Inainte il spalam aproape in fiecare zi,pentru ca se ingrasa foarte repede.
Normal,recomandat,ar fi o data pe saptamana.
Pentru ca sunt fete care stiu sa-si ingrijeasca parul si au grija sa nu se ingrase.
Cum?!
Incearca cu timpul sa nu-l mai speli o data la doua zile, ci mai prelungeste cu o zi/doua.
Chiar daca la inceput o sa para ingrasat, cand o sa incepi sa-l speli de doua ori pe saptamana, o sa arate mult mai bine ( nu o sa se mai ingrase ), dar doar cu timpul.
Pentru ca e normal, din moment ce il speli in fiecare zi, parul tot cere si mai mult sa fie spalat.

Dar eu de ex. ma spal acum la 2 chiar 3 zile, inainte pot sa spun ca daca nu ma spalam o zi arata foarte nespalat, acum cand am inceput sa-l spal mai putin, o data la 2 3 zile,a inceput sa-si revina si nu se mai ingrasa asa de repede.

Eu folosesc si samponul si balsamul de la Bed Head, si pot spune ca e absolut extraordinar.
Dintre toate, e cel mai bun pentru parul meu.
Mie mi l-a cumparat mama din Germania,dar se gaseste si aici,la saloane,numai ca e destul de scump pentru un sampon ( daca stai sa te gandesti nu e mult pentru un sampon profesional,dar fata de sampoanele normale elseve,clear,garnier,e mult mai scump).

Imi face parul mult mai moale,il intareste ( nu-mi mai cade parul ca inainte) si mult mai stralucitor.

Eu imi usuc parul cu feonul + peria.
Apoi il fac cu placahappy
Mie dupa baie parul imi sta foarte aiurea, trebuie ori sa-l dau cu spuma ca sa stea mai ondulat pentru ca eu il am mai ondulat dar destul de ciufulit.
Eu cum prefer parul drept, il fac cu feonul si peria si nu mai sta ca o matura, apoi ca sa fie perfect il fac cu placalaughing)

Da, pot sa spun ca parul meu are foarte mult volum, si am foarte mult par, cateodata vreau sa merg sa mi-l raresc laughing)

| Hikari a răspuns:

Buna.
Eu ma spal pe cap cam odata la 2 zile(folosesc Nivea).
Il las sa se usuce natural, nu il usuc cu uscatorul pentru ca nu ii face bine si nici nu imi place.

| Chérrrie a răspuns:

Bună.
De 2 ori pe saptamana. Folosesc samponul Pantene Pro-V Shampoo Antiforfora si uneori imi fac o masca pentru par. Imi las parul sa se usuce"natural"...de la sine! Daca imi usuc parul cu foehnul, imi sta foarte aiurea.laughing
Baftahappy

| akaleesh20 a răspuns (pentru Chérrrie):

Iti sta aiurea pentru ca nu stii sa il usuci cu feonulwinking de ce la salon sta bine?

| Chérrrie a răspuns (pentru akaleesh20):

Eu cred ca stiu. Doar ca parul meu are volum de la sine iar uscandu-l cu feonul nu fac de cat sa ii dau si mai mult volum. Si nu imi place. Il las liber si se usuca in voie. Asa se aranjeaza mult mai bine. Simplu.

| akaleesh20 a răspuns (pentru Chérrrie):

Usuca-l tinand capul drept si foloseste feonul de sus in jos, de la radacina spre varfuri si nu va mai avea volum. se va indreptahappy

Răspuns utilizator avertizat
| UnleashedPsycho a răspuns:

De 2 ori. Dacă mă spăl de mai multe ori mi se îngraşă urât urât părul.
Acum folosesc Clear big grin.
De obicei îl las să se usuce normal.Rar folosesc uscătorul.
Părul meu e foarte lung şi durează mult până mi se usucă complet cu uscătorul.
Baftă`!

| akaleesh20 a răspuns:

De 2 ori cu head and shoulders repair. nu folosesc alte trucuri pentru volum pentru ca am deja destul, il usuc natural in prosop, doar cateodata cu feonul cand ma grabeschappy

| akaleesh20 a răspuns:

Daca vrei volum usuca-l cu capul in joswinking

| わたなべ久美子 a răspuns:

Buna, eu ma spal cam la 2-3 zile(in functie de cat de repede se ingrasa). Folosesc sampon Pantene volum combinat cu Wash and go pentru par gras si balsam de la Elseve tot pentru volum, pentru ca folosesc placa si trebuie sa imi hidratez parul, de uscat il las natural, dar dupa ceimi invart putin prosopul prin par. Sper ca te-am ajutat! Bafta happy

| Inela a răspuns:

Buna!
Eu folosesc de 2 ori pe saptamana Head&shoulders, de menta mai ales. big grin
Il usuc cu stergar, dar numai cind am grabesc cu foenul.

| TheSpecialRose a răspuns:

Eu ma spal pe par din doua in doua zile, iar o data la doua saptamani, inainte de a-mi face baie, ma dau cu ulei de masline pe par cu ajutorul unei bucati de vata. Folosesc sampon de la Diplona repair si blasam din aceeasi gama. Pentru a ma usca folosesc o perie rotativa. La final parul meu e drept, lucios, cu volum...prietenele imi spun ca pot sa merg direct la Hollywood. Sper ca te-am ajutat:*

| SmileyFace2 a răspuns:

Sall. eu ma spal de vreo 4 ori pe saptamana si folosesc head and shoulders cu menta.

| edar a răspuns:

Buna. Eu folosesc de la garnier sunt foarte bune. Ma usuc simplu si uneori cu peria sau mi-l intind cu placa.

| mmmari a răspuns:

Buna,sper sa-ti fie de ajutor rasp meu, si parul meu este cu volum, da mil intretin foarte usor, ii spal 2.3 ori pe saptamana cum ma lasa timpul,ii spal cu sampoane cu grau sau urzica,dupa ce il spal,nu ii sterg, nici nul frec cu prosopul, doar il invelesc in prosop, si dupa scurt timp dupa ce l-am spalat ii lovesc incet cu dosul palmei, sau ii dau peste cap de cateva ori si dupa aceea ii invelesc cu un alt prosop uscat si ii las sa se uste asa, si daca tot vrei sa iti stergi parul dupa ce faci baie ca sa nu stai cu parul invelit cel mai bine e sa iti dai parul peste cap si sa-l stergi de sus in jos usor fara sal freci,