| 12345Anonim a întrebat:

Am o intrebare pentru fete. Acum cateva luni mi-a venit pentru prima oara ciclul. imi vine neregulat, curge foarte putin si este vascos (eu stiu ca sangele ar trebui sa fie apos ) Este normal? am uitat sa spun ca am 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vei invata la biologie prin clasa a saptea ca sangele este vascos, nu apos, deci e aboslut normal

| 12345Anonim explică:

Dar de ce este vascos, ca secretia vaginala?

| Rozamfira a răspuns:

Nu te ingrijora, mie tot mi-a aparut la 13 si 5 luni. Era apos, apoi vascos si invers. Aceste cicluri vin neregulat 1-2 ani. Urmatorul poate sa fie peste 5-6 luni, altul peste 2-3 luni, si pe urma vine lunar. Se va regula. La majoritatea fetelor asa sunt menstrele. Funda?

| corina1122 a răspuns:

Da e normal, si da asa e la inceput.

| ingerultau01 a răspuns:

Eu cred ca este normal, pana se regleaza nu ai de ce sa-ti faci griji este ceva absolut firesc

| SuzySuzy a răspuns:

Fiindca esti doar la inceput este perfect normal! Ciclul iti va veni aproape mereu neregulat! Sa nu iti faci griji! Sper ca te-am ajutat! Funda?