| TheBunny a întrebat:

Am o intrebare si as vrea sa imi raspundeti cat de repede posibil.Azi la ora 9 am luat o pastila de Klacid(antibiotic) si la ora 11 trebuia sa i-ai una de Linex doar ca din greseala am luat tot una de Klacid si dupa am luat si Linexul.Mi-e frica.Ce s-ar putea intampla daca am luat pastilele la o distanta asa mica ca trebuia sa o iau la ora 21?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Bea lichide multe si seara nu mai iei antibioticul!
Alta data, sa ai grija ce si cum iei!
O zi buna happy

| xDragosel007 a răspuns:

Nu patesti nimic grav dar sa nu mai iei asa, ar putea sa fie anumite probleme dar mici, nu te ingrijora prea tare, ca sora mea a luat 3 antibiotice deodata si doar o durut-o capul!