| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare...sunt mereu stresata si plâng si tip, nu mai pot, toata lumea pune presiune pe mine, am rămas si corigenta la romana. Si acum fac pregatire si mereu plang din cauza ca ne da foarte multe teme,după din cauza temelor mama si tata tipa la mine si eu tip la ei si dupa incep sa plâng si cateodata ma doare capul. Urasc sa mi se pună intrebari stupide ca dupa ma enervez si iar tip si plang,mi se face si rau cand aud ca trebuie sa mănânc ceva, doar afara ma simt bine alaturi de prieteni, chiar daca nu am multi, macar am putini si buni.

Nu stiu ce sa mai fac sa nu mai fiu asa, nu mai suport.

Fara misto va rog=(
Nu stiu daca e categoria corectă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Aia e, treci de presiune/probleme si o sa fie mai usor dupa. Fii mai calma, concentrata pe ce ai de facut (ca n-ai incotro, si macar sa faci bine ce faci, decat sa te plangi) si nu lua toata lucrurile in serios. Ai si prieteni cu care sa te distrezi/relaxezi. Problemele sunt atat de grele pe cat le faci tu sa fie. Gandeste-te ca dupa asta, cand o sa mai ai probleme de genul o sa treci mai usor de ele ca o sa fii obisnuita si o sa te ajute. Tot ce faci, faci pentru tine (mananci/nu mananci, esti fericita/suparata) deci tot pe tine te afectezi, asa ca ori esti puternica, ori slaba si daca o alegi pe a doua, viata grea o sa ai. Cum zicea si Bob Marley, don't worry be happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca lumea pune presiune pe tine daca esti lenesa si nu inveti rolling on the floor)) oamenii ca tine trebuie batuti la cap ca sa faca ceva in viata

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are toate sansele sa ajunga prim-ministru daca intra in politica.
Macar stie sa scrie.

| Clamidia a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia e problema toti ma streseaza și ma înjură si de aia nu pot sa învăț, oricum la pregătirea aia nici macar un c**** nu fac acolo

| anonim_4396 explică (pentru Clamidia):

Invata sa-i ignori, altfel n-ai cum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai toti trecem prin asa ceva cu scoala asta, trebuie sa inveti sa fii puternica si sa treci peste, gandeste-te ca dupa o sa ai o viata frumoasa

| contulmeuanonim a răspuns:

Nu te mai stresa așa de mult, încearcă să te calmezi cu ideea că o să se termine acest (calvar) chin care pare interminabil!