| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Bună TPU. Am o lucrare dentara de 5 ani care arata f bine, dar un dinte îmbrăcat e f puțin ciobit. Oare se poate repara? Și cât ar costa? Nu e ciobitura mare, nici nu se observa, doar dacă te uiți ff atent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hacktek a răspuns:

Daca materialul folosit e acrylat, se poate repara 100%.
Daca materialul e ceramic, trebuie sa consulti stomatologul. In principiu se poate repara si acesta, daca apelezi la o clinica profesionista cum ar fi
__... https://cliniciledrleahu.ro/...__
pe care ii recomand calduros, si garantez pentru satisfactia oricarui client.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un medic stomatolog si arata i dantura si el stie daca se poate repara si cit costă, aveti unii niste intrebari de te doare capul, cum crezi tu ca ar sti cineva pe TPU mai bine ca doctorul?

| Ochialbastri99999999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pe TPU se poate pune orice întrebare, de aceea este TPU. Dacă toți s-ar duce sa își rezolve problemele nu ar m-ai exista TPU. Eu am pus o întrebare în speranța că cineva a pățit ca mine și îmi va răspunde. Nu știu de ce te bagi. Nu e prima data când dai răspunsuri aiurea. Nu ai altceva de făcut?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

Atunci asteaptă pana gasesti pe unul care a pățit ca tine, lenea de a merge la doctor e mare, e mai usor sa stai pe TPU sa astepti, atunci asteaptă mult si bine.

| Zuzu1991 a răspuns:

NU
nu se poate repara, dintii imbracati se toarna intr-un cuptor
deci ai doua solutii:
1. live with it (eu am lucrare sparta de ani de zile, dar numai imbracamintea, puntea rezista binemercic, deci nu am probleme medicale d'aia)
2. schimbi toata lucrarea...
3. imbraci dintii piliti si iti pui implanturi la dintii lipsa