| Lellytrry a întrebat:

Buna TPU!
Am o mare problema, de 3 zile imi vine continuu sa vomit, nu am greata doar ca orice vad in fata mea si doar daca vorbesc despre asta exact ca si acum cand scriu acest text imi vine continuu sa vomit. Tin sa mentionez ca sunt fata, nu sunt insarcinata pentru ca nu am mai avut un contact sexual de 9 luni aproape, nu mananc prajeli pentru ca sunt la dieta si fac sala. Doar ca am slabit foarte repede de la 63 kg am ajuns sa am 53 in 1 luna. Mananc mancarea corespunzatoare pentru aceasta dieta, doar ca nu inteleg ce se intampla, de ce imi vine sa vomit si stomacul imi face foarte urat ca si cum nu am mancat nimic de 1 saptamana. A mai avut cineva aceasta problema? Mentionez ca si (scaun) fac ok. Nu greu si nici nu am durere. Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dede9313 a răspuns:

Atentie mare, pentru ca ai slabit atat de mult intru timp atat de scurt e posibil sa faci mari probleme stomacale ( de la gastrite la mult mai rau). pune mana pe telefon lasa dieta si fa o programare urgenta la un consult medical. nu te juca cu sanatatea ta, cateva kg in plus nu sunt mai importante decat sanatatra ta. nu cred ca vrei sa ajungi pe patul de spital in perfuzii. multa sanatate.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Lellytrry: de 3 zile imi vine continu sa vomit...Dau funda"

eu zic să lași funda și să dai o fugă urgent-urgent (după 3 zile?!) la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Mergi la medic. Am patit si eu asa, dupa 6 zile am mers la urgente, aparent am probleme cu fierea si inceput de ulcer. Nu vreau sa te sperii, dar cel mai bine e sa mergi sa vezi despre ce e vorba. Multa sanatate! O sa fie bine! happy

| SuperCoolDude a răspuns:

Medic.
Niciodată pe TPU