| 69LikE a întrebat:

Bună seara/ziua.
Am si eu de ceva timp niste simptome la stomac(cred), precum lipsa poftei de mancare, stomac aglomerat mai tot timpul, in sensul ca mancarea se digera foarte greu si apare un disconfort continuu, iar uneori, mai ales daca mananc inainte de culcare, dimineața am greata si vomit un lichid galben spre galben inchis, mentionez că nu am dureri sau arsuri, dar mi se intoarce si mancarea inapoi cand mananc mult, fara tenta de voma. Mai simplificat, stomacul meu este 'plin cu ceva' mai tot timpul sa zic asa, o sa fac o endoscopie, dar pana atunci? Aveti idee, ce as putea să am si ce e de facut/luat pentru ameliorare? E grav? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

Scădere în greutate sau oboseala ai?

| 69LikE explică (pentru Antopuff):

Sincer, da. Eu fac si sală, dar in ultimele luni am evoluat mai greu, in rest, atat.

| 69LikE explică (pentru Antopuff):

Mai mult oboseală. Dar si rezultate slabe la sală.

| Antopuff a răspuns (pentru 69LikE):

Posibil să ai niște probleme la pancreas. Ecografie si analize ale amilazelor pancreatice as recomanda asta sub supravegherea unui medic de specialitate medicina interna

| 69LikE explică (pentru Antopuff):

Am facut ecografie, pancreasul a iesit complet sanatos.