| DeathBat6661 a întrebat:

Am o mare problema si va rog foarte mult sa ma ajutati.
De 1 an si ceva mi-am lasat parul lung. (este bob)
Toate bune si frumoase. Dar de cateva luni bune imi cade foarte mult parul. Si a inceput sa mi se rareasca...Numai are acel volum ca inainte.Azi cand m-am spalat pe cap mi-a cazut foarte mult par si la spalare, uscare si pieptanare.
Intrebarea mea este ce pot folosi ca sa mi se reimbogateasca parul daca pot spune asa.
Astept raspunsuri.
Sper sa ma puteti ajuta promit funda.
Multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru început poți face niște analize de sânge, un control dermatologic și acasă în paralel poți face o mască din ulei de ricin, albuș de ou și vitamina A. O lași să acționeze timp de 2 ore după care te speli în mod obișnuit cu un șampon vitaminizant și un balsam pe bază de grâu.
Efectele apar după 2-4 luni de zile de folosire, este suficient o dată pe săptămână această mască.
Ai grijă că și stresul este un factor negativ.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Nu mai speriati fata! Si eu am aceeasi problema ca tine si am inceput sa folosesc de la elseve acest sampon: https://encrypted-tbn0.google.com/......ps?/images
Folosesc si balsamul, din aceeasi gama si in 2 saptamani a inceput sa nu imi mai cada parul. Iti recomand sa nu mai te usuci cu feonul, incearca sa lasi parul sa se usuce putin in prosop iar apoi sa il ususci cu prosopul sau sa il lasi sa se usuce natural, si expunerea la o temperatura ridicata poate face parul sa cada. Dar daca tot iti cade parul este mai bine sa urmezi si sfaturile ce ti s'au dat de ceilalti utilizatori si sa mergi la medic pentru niste analize.

| Here4u a răspuns:

Poate ai lipsa de calciu, du-te mai bine la un medic sa fii sigura.Sau te tragi tare cand te piepteni.Sau pur si simplu iti cade ca multor persoane le cade.Si ti-as sugera sa nu de speli cu orice sampon si sa te dai prea mult cu feonul.Sau poti lua un balsam de par sau un spray.Mult succes! Funda!

| KinderashaXD a răspuns:

Pai ar trebui sa te duci la doctor ori ai lipsa de calciu ori nnu vr sa te speri in cel mai rau caz ai cancer... da nu pot spune asta sigur mai bine du-te la un medic...si te sfatuiesc sa nu te mai speli cu orce shampon adica mai bine te dai cu was and go sa heden sholdar stiu ca n-am scris bine big grin