| qweewq123 a întrebat:

Buna TPU.Am o nelamurire. Daca fumezi dar nu tragi in piept poti sa faci cancer la gat sau la limba? Va rog am nevoie urgent si raspunsul sa fie clar si corect

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Bineinteles! Poti face de asemenea, cancer pulmonar doar daca fumezi pasiv.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. fumul intrat in gura lasa in urma nicotina si gudroni. Nicotina si gudronii le inghiti. Nicotina creeaza dependenta si gudronii cancer.

| DDoctorita a răspuns:

Buna XxPlay4FunxX.

Tin sa te anunt ca nu exista fumar fara sa tragi fumul in piept. Daca exista e ca eu inca nu am aflat si vai ce sa zic, toti ar face asa ceva pentru a nu dezenvolupa cancer la plaman.

Cancerul cel mai frecvent din cauza fumatului e cel la plaman. Bineinteles se poate produce si la gat, limba etc. Exista cancer de toate. Cel de gat e foarte putin frecvent.

Exista un caz la mii sau la milioane. Si mai mult e genetic! Deci tin sa comentez ca raspunsul castigator nu e corect. happy

| qweewq123 explică (pentru DDoctorita):

Multumesc mult, probabil m-am grabit la funda probabil tu meritai funda.Voi mai apela la tine daca voi avea alte intrebari.

| bistrita1984 a răspuns:

Fumatul dauneaza sub ori ce forma!

| Fineas666 a răspuns:

Sunt fumator asa ca o sa tin partea tigarilor... Am o prietena si bunicul ei are 90 de ani si mi-a spus ca la 20 de ani s-a apucat de fumat... Si nu are nici pe dracu happy

| Thäü_Kryssu_2000 a răspuns:

Da... oricum lasa-te

| Magdalena_Marc_Iulia_1993 a răspuns:

Mai bine sa previ decat sa tratezi!