| LoveStories a întrebat:

Am o prietena care are o problema cu greutatea. As vrea sa ii fac o surpriza si sa ii dau o cura de slabire pe care, la cum o cunosc eu, o va urma cu strictete. Ati pute va rog sa imi dati mai multe idei... Mai multe cure de slabire din care as alege una? Dar ar fi perfect daca ar fi ceva de genul : Mic de jun, pranz, cina... Nu o cura de slabire care sa spuna doar alimentele care trebuiesc excluse. Nu trebuie sa fie prea drastica. O dieta care sa dureze cam 20 de saptamani. Prietena mea are de slabit 35 d kilograme. Va multumesc mult anticipat :*:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prietena ta TREBUIE să învețe să mănânce, să combine alimentele corect, ultima masă să fie servită la ora 19.00 h, practicarea unui sport de masă sau exerciții fizice zilnice pentru consumul energetic, hidratare.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Laura927 a răspuns:

Buna,35 de kg se slabesc doar in atentia medicului!
Are nevoie de analize intai de vitamine pe care le are corpul ei nevoie.
Nu este doar sa alegi ce ti-ar conveni din dietele luate de pe internet,poate face complicatii,ulcer la stomac, anemie, caderea parului, ruperea unghiilor, nervozitate etc.
Daca vrei cu adevarat sa iti ajuti prietena aia care"se tine de dieta" ps.(daca era asa cum zici tu nu ajungea cu 35 in +) ia-o de mana frumusel si du-o la un medic.