| IuLLyaa02 a întrebat:

Buna TPU am o problema, acum o luna de zile mi-a venit regulat. apoi dupa ce s-a terminat am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu si am fost nevoita sa iau pastila de a 2-a zi. La 3 zile dupa ce am luat pastila mi-a curs foarte mult sange vreo 4 zile la rand si acum dupa o saptamana si ceva iar mi-a venit si ma doare burta foarte rau si curge foarte mult sange crying imi este frica sa ma duc la spital ca sa nu imi zica ceva ca am ramas si datorita pastilei am aceste simptome. daca a mai patit cineva asa ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil pieriz o sarcina (avort incomplet). E important sa ajungi urgent la spital, chiar in seara asta, fiindca o sangerare masiva poate sa fie mortala in cateva ore.

| jennyyyy a răspuns:

In primul rand linisteste-te nu este nimic grav, se intampla asedea iar cauza principala este pastila de a 2 a zi, in cazul in care observi ca sangerarea nu se reduce cantitativ este de preferat sa consuulti un medic! eu sper sa nu fie nimic grav bafta tine-ma la curent