| IuLLyaa02 a întrebat:

Buna TPU am o problema, acum o luna de zile mi-a venit regulat. apoi dupa ce s-a terminat am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu si am fost nevoita sa iau pastila de a 2-a zi. La 3 zile dupa ce am luat pastila mi-a curs foarte mult sange vreo 4 zile la rand si acum dupa o saptamana si ceva iar mi-a venit si ma doare burta foarte rau si curge foarte mult sange crying imi este frica sa ma duc la spital ca sa nu imi zica ceva ca am ramas si datorita pastilei am aceste simptome. daca a mai patit cineva asa ajutati-ma va rog! sad

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E normal sa sangerezi la 3 zile dupa ce ai luat pastila, iar sangerarea ce ai avut-o dupa o saptamana probabil este ciclu care s a dereglat si el tot din cauza pastilei

| madagascar a răspuns:

In primul rand mergi la doctor pastila de a doua zi e o bomba de hormoni, citeste pe prospect la reactii adverse, in al doilea rand gaseste o metoda de protectie care sa nu iti mai dea atatea batai de cap, pastila de a doua zi se ia maxim de doua ori pe an si te distrugi. Daca tot ai o relatie stabila trebuie sa gasesti si o metoda stabila de contraceptie nu te mai juca cu hormonii.

| pursisimpluAlex a răspuns:

Nici eu nu folosesc prezervativ dar eu nu inteleg un lucru e asa greu s-o scoti cand iti vine? ori lui ii vine dupa 2 minute si na el continua altfel nu inteleg ce e asa greu s-o scoti cand ai orgasm.

| adyi370 a răspuns:

Nu fie frica mergi la medic da ca vrei si o sa te ajute sigur sau mergi la farmacie si intrebi acolo sau cumpara aparat sa vezi daca esti insalcinata si asa esti mai sigura

| IuLLyaa02 explică (pentru adyi370):

Pai cum sa vad daca acum imi curge sange si eu peste cateva ore ma duc la spital cu mama mi-e frica de mor

| adyi370 a răspuns (pentru IuLLyaa02):

Stai linistita ca nu patesti nimic acum esti pe pe... si poate ai o infetie

| adyi370 a răspuns (pentru adyi370):

Mai bine ai merge la ginecolog poate aia sau ala domnul te ajuta si esti mia sigura si nu fi asa fricoasa cand ai facut xxx nu esti si acum sa zic esti

| adyi370 a răspuns (pentru adyi370):

Vrei sa vb pe mes asa da ca vrei Iulia

| IuLLyaa02 explică (pentru adyi370):

Da-mi id tau

| adyi370 a răspuns:

Adrianuseri idd si vb daca vrei u