| RebekahAndreea a întrebat:

Am o problema laughing Am 1.61 si doar 41 de kg. Porblema este ca voi avea banchetul luna viitoare dar imi urasc picioarele. Sub foarte, foarte slabe si nu stiu ce sa fac sa ma ingras, metabolismul meu e foarte foarte puternic si nu se pune nimic pe mine. Daca de ingrasat nu pot, ce exercitii fizice peste picioare, masa musculara, imi recomandati? Vreau sa-mi spuneti mult mai mult cei/cele care au si incercat! happy Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Catalinhhh a răspuns:

Corpul depinde de picioare și viceversa. Dacă te îngrași ți se vor îngrășa și picioarele, altă soluție nu ai. Gândind logic orice ai mânca respectivele calorii din respectiva "cină" se vor împărți în mod corespunzător în tot corpul.
Nu poți mânca ceva ca să ți se îngrașe doar picioarele!
Exerciți fizice faci pentru ați dezvolta masa musculară nu grăsimile. Să zic ți se dezvoltă, doar mușchi de la gambe.

În concluzie : Ori te îngrași(toată) ori rămâi așa.

| Ana-Maria_Stoica_1998 a răspuns:

Nu ai ce sa faci mare lucru intr-o luna! Bine eu am 1, 68 si cam 51. Secretul este sa te imbraci cu haine care sa nu scoata chiar asa tare in evidenta ca esti slaba! La bachet evita sa te imbraci in rochie! Alege niste colanti ori blugi chic si o bluza cat mai vaporoasa! Si nu iti lua tocuri foarte inalte! http://www.smartchic.ro/......brown-1215 http://www.smartchic.ro/......style-1435

| RebekahAndreea explică (pentru Ana-Maria_Stoica_1998):

Eu am intrebat ceva tu mi-ai raspuns altcevalaughing

| Ana-Maria_Stoica_1998 a răspuns (pentru RebekahAndreea):

laughing Daca nu te-ai ingrasat pana acum cu atat mai putin te vei ingrasa intr-o luna! Sa fim serioase! laughing