| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, am o problema. Am 13 ani si imi cade parul, as putea spune ca exagerat pentru o fata de 13 ani. Cand imi bag mana in par imi cade aproape un pumn si cand fac baie imi cade cam de doua ori sau mai mult par. Acum 2 ani tin minte ca aveam extrem de mult volum iar acum imi spune si mama, si bunica ca nu mai am parul atat de des cum il aveam acum cativa ani. Folosesc un sampon de la elseve pentru par vopsit si nu folosesc nicio masca, daca aveti va rog sa imi recomandati cateva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Aha aha și cu analizele cum stai?

| dannyel86 a răspuns:

Va trebui sa te adresezi unui medic specialist. Fie ai o problema legata de caderea parului, fie poate fi un semn al unei alte boli.
Dar noi nu putem pune aici un diagnostic.
Roag-o pe mama ta sa te programeze la o consultatie la medicul de familie, care te poate indruma ulterior spre un doctor de specialitate, dupa caz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu îți mai vopsi parul și scapi de aceasta problema, de la chimicalele vopselei îți cade masiv parul. Folosește șampon ALPECIN C1.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Ai putea sa iei forcapil. Am auzit ca este bun. Și hei, sa te duci la un medic. Și sa nu te stresezi.și acesta ar putea sa fie un motiv pentru care îți cade parul. Ai grija de tine. ‘)