| anonim_4396 a întrebat:

De cateva luni am o problema destul de grava. Sunt disperata.Imi tot cade parul foarte mult, aproape ca s-a injumatatit.Analize am facut in vara si nu am nicio problema de sanatate. Folosesc destul de des, dar nu stiu daca asta ar fi neaparat o problema, parul nu e ars sau degradat.Folosesc samponul elseve dream long. Vreun sfat, va rog? Fara pastile si dermatologi, daca se poate. Daca ati incercat vreun sampon/balsam/tratament bun, spuneti-mi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă ChelSTOP. După două, trei aplicari, nu iti mai cade.
https://imgur.com/a/Ullqsli

| Mădă0611 a răspuns:

Salut! Poate e de la sampon, mie imi cadea de la Dove... in rest n-am probleme. Sau poate fi alimentatia, dar ai zis ca ti-ai facut analize.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar putea fi de la stres, alopecie, sau de la o slăbire drastica, poate fi și de la tiroida. daca ți o căzut jumate spre binele tau ar trebui sa mergi la un dermatolog cu șampoane nu o sa rezolvi problema alopeciei. mie mi sa regenerat de la sine, am folosit puțin șampon de la gerovital cu keratina tratament expert dar am redus stresul, dar jumate mi se pare enorm, pare a fi alopecie androgenica

| Valentina8 a răspuns:

Oro therapy. Sampon balsam si ulei. Cu acestea mi s-a regenerat totul parul folosind mereu.
Insa poti folosi de la farmacie si ulei de racin, ce indeseste foarte mult parul. Fa o data pe saptamana sambata seara de exemplu ulei de racin pe tot parul la radacini bine dormi asa si duminica te speli. Ar putea sa te ajute, eu foloseam pentru sprancene si mi le-a indesit foarte mult

Răspuns utilizator avertizat