| Malynaa a întrebat:

Imi cade f tare parul. Inainte nu cadea aproape deloc. Acum l-am lasat sa creasca. e ceva mai uscat. Nu l-am vopsit niciodata. O fi de la sampon? Folosesc Elseve.

5 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Asa problema am avut si eu ca tine!
Problema poate fi cauzata de la stres excesiv, de la sampon nu are cum.Ai putea sa te dai cu petrol in cap(preparat) sau cu ulei de ricin. Dar ti-as recomanda sa-l mai tai din el si sa il mai filezi.Sa il tai c-am cat degetul tau mic de la mana. Daca caderea persista cel mai bine e sa mergi la doctor e posibil sa fie o dereglare hormonala(A spus la tv la emisiunea Medicii!). Sper ca ti-am fost de folos.Mult Succes happy

| lavynya1 a răspuns:

Mie samponul Elseve nu mi-a placut.Tot asa mi-a cazut parul in exces si trebuia sa il spal cat mai des.Incearca sa folosesti alta marca, eu am trecut la Pantene Volume(acela mov)este foarte bun, incearca-l pe ala.Si pentru a ti se imbogati parul si a nu mai pica foloseste o data pe saptamana sau mai des ulei de ricin(inainte sa te speli cu 15 min aplici pe parul uscat si ti 15 min si dupa il clatesti si incepi procesul spalarii normal).

+incearca sa nu il mai ti asa de mult in coada(daca il ti)se rupe exact acolo unde il ti prins.Prindetil in alt mod dar nu in coada.

| piciuk a răspuns:

Elseve e una dintre cele mai proaste marci de sampon folosite de mine(si de prietenele mele) vreodata.in primul rand pentru ca nu spala parul bine, il lasa imbacsit si in al doilea rand pentru ca face o matreata monstruoasa.incearca sa folosesti o masca o data pe luna, facuta din doua galbenusuri de ou si ulei de masline, amestecate ca o maioneza.se aplica pe parul umed si se sta asa cu ea, aprox 1 ora chiar 2.depinde de timpul tau.masca asta e foarte buna pentru parul uscat si pentru impiedicarea caderii parului.schimba-ti samponul cu alta marca si foloseste un balsam sau masca de par(nu cea mentionata mai sus)dupa orice spalare, pentru ca parul sa nu mai fie atat de aspru.

| DeEAஐ a răspuns:

Draga mea, ulei de ricin la radacina, il gasesti in orice plafar si farmacie, si ulei de masline pe lungimea parului, il gasesti la mama in bucatarielaughingjoke! nu e din cauza samponului, sunt sigura, elseve e o marca buna. daca nu isi revine, consult medical...pai nu? nu uita sa incerci! functioneaza! zbay, zbay!:h

| Ann3 a răspuns:

Da eu cred ca este de la sampon. Si eu am folosit Elseve si a inceput sa-mi cada parul si sa am tone de madreata. Deabia am scapat. Te sfatuiesc sa te dai intr-o seara cu ulei de masline la radacina, astepti cateva zile, iar apoi iti schimbi samponul. Eu asa am procedat.

Iti urez succes!