| 321geanina a întrebat:

Am o problema, am 18 ani și nu mi-a mai venit menstruatia de 5 luni am făcut mai multe teste de sarcina și au ieșit negative, ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dereglare hormonala, ovare micropolichistice, cam asta ar putea sa fie. mersi sa iti faci o ecografie transvaginala la ginecolog, ori la endocrinologie pentru analize de sange

| sweetys a răspuns:

De la doua luna lipsa ar fi trebui sa iti pui o intrebare. Nu cred ca e nimeni de aici in masura sa iti zica ce ai. Mai bine luni te grabesti si mergi la un ginecolog. Cu chestiilea astea nu e de glumit.

| M7Seven a răspuns:

Mergi la doctor.Am auzit cazuri in care testul de sarcina a fost negativ pana in momentul in care s-a descoperit de doctor.Nu mai sta, nu cred ca te poate ajuta nimeni cu un alt sfat aici