| yulyana83 a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare mie nu mi-a venit menstruatia de doua luni am facut trei teste de sarcina pana acum si toate au iesit negative si totusi chiar de azi au inceput sa ma doara si sanii credeti ca asi putea fii insarcinata iar testele sa fii dat gresi? Mentionez ca eu am o mare problema cu menstruatia pentru ca nu o am regulat.Va multumesc si astept raspunsurile voastre cat mai repede

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil ca testele sa dea gres, dar cel mai probabil esti foarte bolnava. Nu inteleg cum ai putut sta doua luni fara menstra si fara sa mergi la ginecolog. Orice femeie stie ca o intarziere de 10 zile a menstrei impune consult ginecologic. ERste o masura de igiena, ca spalatul, de exemplu.

| CoquineNoire a răspuns:

S'ar putea sa fie doar o dereglare hormonala.consulta medicul.

| alexutza003 a răspuns:

Probabil sani te dor din cauza menstruatiei si daca esti inca adolescenta menstruatia nu iti vine regulat si sarputea sa fie si stresul si autosugestia cum ca ai fi insarcinata

| kaylla a răspuns:

Se poate ca sa nu fii insarcinata daca nu ai menstruatia in mod regulat! Sigur ca se poate ca si testul de sarcina sa dea gres, desi este foarte probabil sa ai o dereglare hormonala. Faptul ca te dor sanii poate fi din cauza faptului ca nu ti-a venit inca menstruatia. De obicei nu te protejezi in timpul actului sexual? Cred ca ar fi cazul sa te duci la un cabinet ginecologic cat mai repede! Nu ai spus cati ani ai, dar totusi daca esti minora si nu ai bani sa faci o vizita la cabinet particular, te poti duce la medicul de familie sa-l rogi sa-ti dea o trimitere in policlinica, la planing familial, unde beneficiezi de consul gratuit si de metode de protectie! Mult succes si astept vesti!

| mylifeisforyou a răspuns:

Din pacate.da...
adica daca stii ca ai facut sex nerpotejat...

| PuSS a răspuns:

Pai daca ai fi insarcinata ar trebui sa ai si alte simptome nu doar sa te doara sanii...sa ai greturi, poofte, sa mananci mai mult decat de obicei(sanii pot sa te doara si inainte de a-ti veni menstruatia)
e posibil uneori sa dea si gresit rezultatul testul de sarcina.insa ai grija ca el trebuie facut parca cu cateza zile dupa ce intarzie menstruatia.sau ceva de genutongue

sper ca te-am ajutat vreun pictongue