Întrebare recomandată | gebilxkl213 a întrebat:

am o problema... am la inaltime 1.67 si la greutate 59 kg. vreau sa slabesc cat mai rapid. imi ziceti si mie ceva medicamente sau ceaiuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ, chiar IDEALĂ pentru vârsta/înălţimea ta - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, NU trebuie să mai slăbeşti!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Nu ai nevoie să slăbești.

| Camelisa a răspuns:

NICIODATA medicamente!
DELOC ceaiuri!
Singura metoda:sport.

| dodicuta a răspuns:

Si verisoara mea a avut aceeasi problema decat ca este mai scunda si era mai grasa cu vreo 5 kg.Trebuie sa te duci la medic sa iti dea un regim.Si sport in fiecare zi.

| Titanos a răspuns:

E un lucru magic numit mers pe jos la scoala incearca-l

| Titanos a răspuns:

Acum pe bune, ai o greutate normala nu trebuie sa slabesti.

| Jackul336 a răspuns:

1.67 fata 18 ani greutatea ideala este 55.5 KG
raportuil talie solduri indicat este de 0.75
guarana si activitate fizica

| Pumpkin a răspuns:

Din cate stiu eu, nu e bine sa slabesti cu medicamente sau ceaiuri.Iti pot afecta sanatatea si chiar daca slabesti mai rapid, dupa ce incetezi sa mai iei medicamentele vei pune kilogramele la loc.
Incearca sa mananci cat mai sanatos si sa faci sport, doar asa vei slabi!

| Elena00100 a răspuns:

Sa faci sport nu ti.as recomanda medicamente nu sunt bune...Eu as zice sa faci sport si sa mananci sanatos big grin

| MihaiBlondu a răspuns:

Frate fa sport eu am 1.78 si 65 de kg dar eram foarte gras pana sa ma apuc de sport si pitic

| LoveLife96 a răspuns:

Esti slaba! :O eu am 1.70 su 60 de kglaughing am vrut si eu sa slabesc happy dar n`am reusit.Incearca ceaiul de anghinare:* e ft bunhappy dar e cam acru la gustthinking bafta!:*