| Ionuu2002 a întrebat:

Am o problema, aproape in fiecare dimineata cand ma uit pe geam..la lumina...ma ustura ochii destul de tare, sensibilitate mare si imi lacrimeaza tare. Tin sa mentionez ca ma joc mult pe pc poate sa fie din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la pc. Macar daca te joci mult, mai fa cate o pauza, inchizand ochii macar 10 min la o ora.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un medic oftalmolog, el te va consulta si i ti va da ochelari, aici pe TPU nu te poate ajuta nimeni.