| VladyCristian a întrebat:

De ceva vreme ma pisca aproape zilnic ochii si imi lacrimeaza, am dureri de cap frecvente ( de doua ori pe saptamana - mai ales seara ) si nu suport lumina puternica. Am nevoie oare de ochelari? Se poate pune problema ca sa-mi fac ochelari (slabi) de vedere? ( mentionez faptul ca vad bine atat la distanta cat si aproape )

Răspuns Câştigător
| NorbO a răspuns:

Colega se inseala ca nu ai nevoie de ochelari, nu trebuie neaparat sa vezi bine sau rau ca sa porti ochelarii, uneori se manifesta prin durere de cap.
Parerea mea o saptamana ia-o si u mai lejer mai mult somn odihna, fara prea mult comp sau tv.
Mai bine dormi si iesi la aer.
Mai miscate apoi un pic apoi iar odihnahee hee
Daca nu ajuta du-te la doctor, rau nu iti poate face, in cel mai rau caz umbli cu ochelari o vreme si gata. Si eu am purtat si e ok acumbig grin

2 răspunsuri:
| pandaX3 a răspuns:

Stiu ca suna invechit, dar s-ar putea sa fie de la prea mult holbat la calculator happy. Iti recomand o pauza de cateva, cam 2 zile, si vezi apoi daca esti mai bine. Daca nu, du-te la doctor.

Bafta!

| Ana_4223 a răspuns:

Pai ti.ai raspuns singur la intrebare vezi bine si de la departare si de la distanta deci nu ai nevoie de ochelari.