| DDDonald a întrebat:

Am o problema...atunci cand am emotii intense incep sa imi tremure mainile foarte tare...stie cineva cum as putea scapa de treaba asta? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa o consumi facand sport.fotbal,ciclism etc.

12 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Lipsa de calciu

| Dragoselgwns a răspuns:

Ia magneziu.

| Azµre a răspuns:

Poți avea palpitații și de aceea să îți tremure, totul pleacă de la cap. Nu te mai stresa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil cantitate ridicata de adrenlina sau insulina.

| DDDonald explică (pentru anonim_4396):

Da..atunci cand am aceste aceste emotii puternice primesc o doza de adrenalina considerabila happy

| DDDonald explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca ar putea fi si de la unele traume din copilarie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DDDonald):

Da,daca ai suferit unele traume cu mare incarcatura psihica, e mai greu de precizat, nu sunt psiholg, dar ar putea fi.Si atunci cand simti o emotie, inima pompeaza o cantitate mare de adrenalina, ca un sitem de alarma probabil.Ar trebui sa incerci sa controlezi acele emotii prin meditatie si sa incerci sa uiti acele clipe neplacute.

| DDDonald explică (pentru anonim_4396):

Da. asa m-am gandit si eu cu sistemul de alarma. uite chiar acum ca scriu despre asta am inceput sa tremur laughing..cred ca cel mai bine ar fi sa merg la un psiholog..Multumesc pentru timpul acordat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DDDonald):

Cu placere, da probabil ar trebui sa faci o vizita:d

| anonim_4396 a răspuns (pentru DDDonald):

Incearca sa o consumi facand sport.fotbal,ciclism etc.

| WhatDăFack a răspuns:

Şi eu sunt la fel. cred că făcând sport.

| DDDonald explică:

Am uitat sa spun...beau cam 2 cafele zilnichappy

| alexa1968 a răspuns:

Ar trebui sa renunti la cafea si sa bei niste ceai de tei seara