| HugoFigo a întrebat:

Am o problema bunicul meu are cancer la ficat nu prea stiu asa multe ca nu l-am mai vazut de mult deci spuneti-mi cate sanse sunt sa moara? PS: are 85% din ficat varza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să te exprimi!
Este destul de grav dacă este afectat 85% din el (are metastaze, ascită?).
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Toti murim, nu stim de ce, cum, cand, dar o zi tot vine si ne pune capac.
Bunicul tau nu cred ca o sa mai aiba mult, si cel mai bine ar fi sa te gandesti acum nu cate, ci cum vor fi aceste zile pentru el. Iubirea celor apropiati scade mult din suferinta si spaima mortii.
Domnul fie cu voi.

| mona a răspuns:

Depinde si de varsta care o are, daca se trateaza si are grija de sanatatea lui inca poate sa o duca mult si bine, trebuie sa fim optimisti...

| Fatamuntilor a răspuns:

Totul depinde si de priceperea medicilor sau de dorinta bunicului tau de a trai.
Sunt operatii care il pot salva, asta daca nu sunt /apar si alte probleme.
Cel mai bine e ca parintii tai sa vorbesca cu medicii despre sansele lui supravetuire. Sunt cazuri in care nici operatia nu este de ajutor.
Oricare ar fi urmarile, nu uita ca bunicul tau este mandru de tine ca te interesezi de sanatarea lui.

| Axys a răspuns:

Buna hmm cu canceul la ficat nu-i de gluma mult nu va mai trai nu vreau sa te amarasc dar asa-i

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca face transplant de ficat scapa.
Daca are donator, Dumnezeu stie daca o sa scape cu viata!
Imi pare rau de bunicul tau, desi nu il cunosc, tot imi pare rau.
De ce nu te duci la el sa il vezi?
Si ce varsta are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te ingrijora!
In viata trebuie sa te astepti la orice!
Toate la timpul lor!
Nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau sa spun asta dar e posibil sa nu traiasca mult. Oricum, ficatul e singurul organ al corpului cu capacitate regeneratoare. Cu o interventie chirurgicala cred ca poate scapa!

O zi buna!

| GodWhy1234567890 a răspuns:

Bunicul meu a murit in razboi, oricum murea dar nu a stat ca fufele

| Fatamuntilor a răspuns (pentru GodWhy1234567890):

Asta nu sfat!

| Zenithf a răspuns (pentru GodWhy1234567890):

Nu o stat ca tine, da? laughing