| anonim_4396 a întrebat:

Acum câteva luni sora mea a avut probleme cu ieșitul afara cu scaunul. Ieșea foarte greu, cu sânge. A fost la un control și i s-au găsit noduli la ficat. Dupa alte investigați i s-a pus diagnosticul de cancer rectal cu metastaze la ficat. A fost operata de urgenta la rect, iar doctorul a spus ca acolo nu mai este nicio problema. El vrea sa înceapă cu chimioterapia la ficat, iar daca nu funcționează încearcă cu radioterapia. Sunt șanse sa funcționeze chimioterapia la ficat? Ea are 22 ani si ii este foarte frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Fa-i surorii tale un suc din o lingurita de bicarbonat, 1 litru de apa, zeama sau suc de la vreo 2-3 lamaie, putina zahar si baga intr-un blender si se amesteca bine si sa dai sa bea cate un litru de suc de lamaie pe zi timp de o luna! Dupa aceea du-o la control si veti vedea ca nu o sa mai aiba nimic la ficat! Daca ai credinta tare in Dumnezeu si sa mergeti daca doriti la mormantul Parintelui Arsenie Boca de la Manastirea Prislop (jud.Hunedoara),,Doamne Iisuse Hristoase ajut-o pe cea care are nevoie de TIne pentru vindecarea bolii la ficat!" Sa nu fiti tristi, ci sa fiti optimisti si curajosi ca veti trai mai departe! Multa sanatate surorii tale si la toti!