| alinadany a întrebat:

am o problema care ma ingrijoareaza foarte tare.de ceva timp mi-a aparut pe corp niste pete maronii mai deschise(nu se extind dar nici nu mi dispar si unele pete sunt foarte mari. cele mai multe sunt pe picioare.stiti cumva din ce cauza mi-au aparut? daca stiti ceva mai mult despre ele va rog sa ma informati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LLTCATpRoduction a răspuns:

Eu nu iti spun nimic mai mult.dar incearca sa le dai cu rostopasca.sa vezi si eu am avut si mi-au trecut

2 răspunsuri:
| Pure.Sunshine a răspuns:

Mergi la dermatolog. Petele nu o sa dispara peste noapte, cel mai probabil o sa se extinda. E foarte posibil sa iti dea un unguent, deci nu ai de ce sa te temi!

| FLORINEL_9113 a răspuns:

Sunt 2 cazuri. Unul din ele este sa ai probleme cu ficatul(multi oameni au asa ceva si nu au ce sa faca),iar celalalt este din cauza faptului ca dupa plaja te-ai dat cu o anume crema(din greseala, in loc sa te dai cu emulsie te-ai dat cu o anumita crema)si ti se fac niste pete maro pe piele.
Acuma discutam al doilea caz, deoarece primul nu cred ca nu are rezolvare.Am un coleg cu aceasta problema...Din cate ne-a povestit el la scoala am inteles ca se vindeca la un aparat(sunt 2 in toata lumea:unul in Italia si unul in Japonia) si ca il costa in jur de 2000 euro.Acuma nu stiu nici eu asa de bine...dar mi-am exprimat parereabig grin.