| Miriamm a întrebat:

Am o problema care nu imi da pace si nu stiu ce sa fac. Ieri mi-a venit menstruatia, numai ca de ieri si pana astazi imi curg niste chaguri de sange din cand in cand. E normal? Acum 5 minute mi-a curs un cheag putin mai mare... Luna asta am intretinut cam des relatii sexuale cu iubitul meu, ceea ce niciodata nu am facut-o asa des intr-o luna. Poate fi sexul o cauza pentru cheagurile mele? E normal sa se intample asa? VA rog sa-mi spuneti parerea. Va multumesc anticipat tuturor!
P.S. Am 17 ani. Si ma cam dor ovarele putin mai mult decat de obicei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E normal

| mdaria a răspuns:

Daca ai cheaguri ar trebui sa mergi la un control medical. E posibil sa fie ceva complicati, si da, e posibil si din cauza actului sexual. E posibil sa ai o rana, cine stie. Raspunsul il afli doar la un control ginecologic care e absolut necesar. Nu trebuie sa-ti fie frica sa mergi la un ginecolog!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aspectul menstrei NU are legătură cu faptul că ai făcut mai mult sex luna asta!

Iar eliminarea de cheaguri este NORMALĂ, deci, NU ai de ce să te îngrijorezi!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......uloar_5282

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te cureti, dar daca v-ati protejat cand ati facut sex e grav, mare atentie la igiena si protectie

| karsivan a răspuns:

Chegurile nu au nici o legatura cu sexul, dar cu o mica raceala sau scaldat in apa rece are, asa ca mergi la medic.

| blue0or0pink a răspuns:

E posibil ca luna asta sa fi avut un nivel mai ridicat de hormoni in organism si atunci si activitatea ovarelor s-a intensificat, numai vezi sa nu fii gravida, in rest se mai intampla.

| Flori72 a răspuns:

Am patit si eu aceeasi chestie.mi s-a spus ca ar fi o raceala dar am avut noroc ca s-a intamplat decat odata.
Nu te ingrijora degeaba asteapta pana la urmatoarea mestruatie si daca se repeta fa o vizita la ginecolog.
Te pup:*