| Miriamm a întrebat:

Am o problema care nu imi da pace si nu stiu ce sa fac. Ieri mi-a venit menstruatia, numai ca de ieri si pana astazi imi curg niste chaguri de sange din cand in cand. E normal? Acum 5 minute mi-a curs un cheag putin mai mare... Luna asta am intretinut cam des relatii sexuale cu iubitul meu, ceea ce niciodata nu am facut-o asa des intr-o luna. Poate fi sexul o cauza pentru cheagurile mele? E normal sa se intample asa? VA rog sa-mi spuneti parerea. Va multumesc anticipat tuturor!
P.S. Am 17 ani.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aspectul menstrei NU are legătură cu faptul că ai făcut mai mult sex luna asta!

Iar eliminarea de cheaguri este NORMALĂ, deci, NU ai de ce să te îngrijorezi!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......uloar_5282

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Este normal stai linistita -Conform rapoartelor medicinale cand elimini cheaguri cum e cazul tau organismul se curata si se face o regenerare a mucoasei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva normal, nu are treaba cu sexul dar mare atentie la protectie si igiena

| CristinaMS a răspuns:

Eu am cheaguri mari si in fiecare luna de cand mi-a venit prima oara, acum aproape 6 ani. Am intrebat pe un prieten, student la medicina si a sus ca este foarte bine daca le poti elimina, de fapt este mucoasa care se desprinde. Nu e nimic grav!:*E normal