| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Am o problema ceva și sper sa ma ajutați. Acum 4 zile am făcut sex, înainte de a face lama de ras în zona intima după am făcut sex tot ma doare dar nu mie-mi pasa dacă ma doare de fapt am ajuns mai rău. Astăzi a apărut uscăciunea mucoasei vaginale în zona intima și miros neplăcut. Ce ar trebui sa fac fără ginecolog, sunt în cămin? Scuze pentru romana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai fost infectata cu o boala cu transmitere sexuala.
Ai nevoie de un examen citologic sa se afle cu ce anume ai fost infectata ca sa poti face tratamentul corect sa te vindeci.

| Alexnix1 a răspuns:

Trebuie sa cureti zona cu apa, pana sa te duci la un medic ceva.
Daca mai doare inca 2 zile nu este ok deloc.