| sangerosulel a întrebat:

Am o problema. Coloana mea vertebrala este deformata un pic probabil cum stau la calculator mult. este curbata spre exterior... in partea superioara mai jos de gat. Imi poate zice cineva cum se numeste si va rog cum exact se trateaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cifoza sau scolioza. De mers la doctor care iti va recomanda exercitii fizice + sa stai drept cat inca se mai poate face ceva.