| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Anca si am o problema.Nu stiu daca e asa de grava dar stiu doar ca ma deranjeaza.Am coloana vertebrala putin mai mult deformata, ma doar cand stau intr-o pozitie mai mult timp, ce as putea face sa fac sa nu ma mai deranjeze si sa nici nu ma mai doara.Astept un raspuns clar si sincer de la voi.Va multumesc mult...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic fizioterapeut care iti va recomanda niste exercitii speciale de gimnastica medicala pe care le vei putea face acasa pentru a-ti intari musculatura paravertebrala. In acest fel, ti se va indrepta si coloana si nici nu vei mai avea dureri.

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Consulta si un medic specializat si in kinetoterapie, si cauta si un maseur care practica tehnica Yumeiho, de pus la loc oasele si coloana! SANATATE!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Inotul face foarte bine coloanei.Majoritatea medicilor recomanda ori gimnastica medicala, ori inot.Si pe mine ma durea spatele pana m-am apucat ...de atunci.nu mai am problemebatting eyelashes succes!

| dalea a răspuns:

Este bine ca apelezi la cei de pe TPU ca la niste prieteni dar ar fi foarte bine daca ai merge sa te consulte un medic care iti va prescrie un tratament. Nu lasa sa se agraveze.Multa sanatate!