| nowar a întrebat:

Am o problema cu maseaua sad...ma doare de 2 zile.Are plomba si mi-a curatat-o dentistul,insa nu stiu daca a omorat nervul, mai rau ma doare falca si barbia din cauza ei si cand mananc simt plomba.Ce sa fac pana luni cand ma duc la dentist? Ce pastile as putea lua sau alte remedii naturale? Astept un raspuns cat mai bun si repede...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| grigorescubetty a răspuns:

Nurofen forte mereu si-a facut efectul la mine in maxim 10 minute.
Numai ca e temporar, deci e bine ca ai programare luni la dentist. Mai este ibalgin, sau daca vrei niste pastilute ieftine care insa isi fac efectul mai greu, poti lua ibuprofe(asa se numesc, ipuprofenul e si o componenta din pastilele de nurofen sau ibalgin). e maxim 4 lei cutia de 20 comprimate, deci e cam 0.2 ron pastila.

4 răspunsuri:
| nowar explică:

De fapt luni imi fac ziua laughing de aia vreau sa treaca mai repede..multumesc pentru raspunsuri tuturor

| Fast92 a răspuns:

Nervul este inca acolo daca te doare maseua, ai putea sa iei antinevralgic pentru calmarea dureri.

| zorox a răspuns:

Iti Recomand sa te duci la dentist ca sa nu fie o problema grava.
Mananca pe partea cealalta si de baut la fel.
pune o compresa cu apa rece se fiecare data cand te doare.

| bombonikathamikaaa a răspuns:

Ia norofenhappy sau mergi iar la dentistsad