| IriiiRINA a întrebat:

Am o problema cu tânțarii. Nu stiu cum sa scap de ei pentru ca ma piscă iar eu scarpin acele muscaturi de tantari iar ele se fac răni. Ce soluție as avea? (Tin sa precizez ca folosesc Autan de fiecare dată când ies din casă iar la răni ma dau cu o crema.) Dar imi apar mereu altele noi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ciobanii folosesc sau de oaie.

| anonimg a răspuns:

Folosește plasă de țânțari. Se pune la geamuri.
Există și spray împotriva mâncărimii pentru ca să nu mai fie nevoie să te scarpini. Se găsește la farmacii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In casa foloseste spray, dar tu ai precizat "cand ies din casa" Afara iti dai seama cand un tantar se pune pe tine.

| GouDidodino a răspuns:

Spuma Bros împotriva tătarilor si fenistil pentru ciupituri

| Usgs a răspuns:

Da cu spray kiltox