| Pikachūﯰ a întrebat:

Hei TPU, am o problema cu tantarii, nu mai scap de ei, e destul de frig afara fiind toamna dar e plin de ei in casa, nici nu stiu de unde apar laughing
Am lasat numa tantari morti pe mereti traba sa zugravesc iar rolling on the floor)
Acuma serios ce pot face sa scap de ei?
Si de ce apar asa de multi?
Chiar si cand scriu am omorat vreo 2-3, da zici ca se inmulteresc din ce in ce mai mult straight face

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca stai la parter este evident.
Cumpara pastile de tantari si aprindele dar inchide geamurile lasa fumul acela sa se impratie prin casa vreo cateva minute cat sa ii omoare apoi poti sa aerisesti deoarece fumul ala e toxic dar cu plasele inchise

| Pikachūﯰ explică (pentru Freya1):

Stau la etajul 1 ma ce ai.
Geamurile le tin mereu inchise, chestia e ca va trebuiii sa cumpar ceva sa-i omoare, totusi intrebarea mea era de unde tot apar?
Ca de omorat i omor mereu, dar mereu apar altii nu stiu de unde ca geamurile tot inchise le tin si am si plase la ele straight face

| Freya1 a răspuns (pentru Pikachūﯰ):

Am spus ca este posibil daca stai la parter acum ce te enervezi asa asta era o posibilitate.
Pe frigul asta nu stiu unde mai pot fi tantari dar nu ai ce sa faci decat sa continui sa ii omori.Acuma nici frunze in copaci nu sunt sa zici ca trag la anumite plante

| TheRealFantasy a răspuns:

Daca tii lumina aprinsa in casa si lasi geamuri deschise ei intra daca nu ai o plasa/sita.

Ai putea sa iei o capcana electrica pentru tantari sau o lampa uv, o racheta electrica, un clips anti tantari de pe eMAG, amazon, etc...
Asta sau sa fii atent cand lasi usi/geamuri deschise.

| Pikachūﯰ explică (pentru TheRealFantasy):

Stau mereu cu geamurile inchise MEREU! si am si plasa la ele ce naiba
Trebuie sa cumpar ceva anti tantari cam asta e.

| liliana77any a răspuns:

Sunt experta in omorat tantari! rolling on the floor
Pana nu-i prind nu ma las. laughing

| Pikachūﯰ explică (pentru liliana77any):

laughing
stai la bloc?

| Pikachūﯰ explică (pentru liliana77any):

Cum adica m-ai speriat?

| liliana77any a răspuns (pentru Pikachūﯰ):

Da stau la bloc, n-ai mai spus nimic. laughing

| Pikachūﯰ explică (pentru liliana77any):

Nu ma lasa sa scriu mesaje TPU masi traba sa fii senior...

| liliana77any a răspuns (pentru Pikachūﯰ):

Poti sa trimiti felicitari.

| Pikachūﯰ explică (pentru liliana77any):

Trimite-mi numele de pe Facebook in mesaj