| DamariisDammyy110 a întrebat:

Am o problema..Cum ma dezvat de suc coca cola si pepsi? Mama in fiecare zi cumpara si nu am cum sa ma abtin..imi fac pofta..si i-am zis sa nu mai cumpere dar tot cumpara.Ma doare si stomacul..Va rog cum ma abtin? Sunt cam plinuta am 12 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Draga mea, trebuie sa te autoeduci singurica si sa ii faci sa pe ai tai parinti sa inteleaga, ca acel suc dauneaza foarte mult!
Evita aceasta bautura, zii mamei tale sa te duca la medic sa iti faca analize, in special glicemia.
O cunostinta de a mea, are grave complicatii de la aces blestemat de suc pe care il savura zi de zi.
Asa ca, daca mama ta tine la tine, nu va mai cumpara acest suc si te va duce la medic.
Ii poti zice ca te supara stomacul.
Apa este cea mai sfanta si detoxifiaza organismul!
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Experimenteaza cu mama ta lucrurile care le poti face cu cola http://www.ziare.com/......la-1027599

Ambitioneza-te! Gandeste=te ca acel suc e doar pentru ce am scris eu mai sus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu beam zilnic inainte, dar m-am ambitionat si nu m-am mai atins de el, cu timpul m-am obisnuit, acum mi-e si sila cand ma gandesc la cola. Nu mai bea, pur si simplu. Rontaie sau bea altceva cand ti se face pofta. Abtine-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am impresia ca tu cumperi si nu mama ta. Orice parinte normal la cap nu ar cumpara rahatul ala pentru copii

| MultiCore a răspuns:

Acest lucru este destul de ușor chiar. Caută doar consecințele consumului de Coca-Cola și te asigur că nu vei mai avea poftă de Coca-Cola. P.S. În primul rând, mama ta este inconștientă și nu ține la sănătatea ta. Schimbarea ar trebui să înceapă de la ea. Nu lua în nume de rău ce am spus, dar aceasta este realitatea.

| alice4stars a răspuns:

Eu zic sa bei altceva. Daca te doare si stomacul explicăi mamei tale ce se întâmplă. Bea suc sau apa. Sunt totusi mai sănătoase.

| bogdanel456 a răspuns:

Nu te poți abține? poți cum să nu. doar străduiește-te mai mult, gândește-te că acel pepsi este o țigară pentru tine. happy

| Maria_Luciana_1955 a răspuns:

Daca iti face rau de ce mai bei? Renunta pur si simplu, totul tine de tine.gandeste te la ce se intampla dupa ce bei