| Tudor_2273 a întrebat:

Am o problema. De 2-3 zile ma doare coloana jos si nu ma pot apleca. Mentionez ca am si curbura de coloana din nastere cred. Dar nu tin minte sa fi facut vreo miscare mai ciudata sa pot spune ca m-am lovit. Lucrez foarte multe ore pe scaun.Cand merg simt ca radiaza spre piciorul stang. Aveti ceva opinii?

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Inotul te poate ajuta cel mai mult si masajul.
Mergi la doctorul tau si vezi ce zice... sa nu fie ceva mai grav.
Craciun fericit! :*

| giony54 a răspuns:

Hernie de disc.trebuie sa mergi la medic urgent si sa nu accepti operatia pentru ca se trateaza cu produse naturiste.

| S3nZ4TiOnS a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa intrebi un doctor, aici ne dam cu parerea.

Ceea ce pot spune este ca si eu am aceeasi problema, ma doare in partea de jos a coloanei, mai ales cand fac efort fizic, muschii din acea zona stau prea mult timp incordati si automat te dor. Cred ca si la tine e cam aceeasi problema, sper, sa nu fie mai grav, deci intreaba un doctor!

| piratul a răspuns:

Poate din cauza frigului ...am patit si eu la fel, dar a trecut in citeva zile.