| Carina12345 a întrebat:

Am 15 ani. De vreo 2 zile mă doare foarte tare piciorul stâng. Întâi a început să mă doară ușor genunchiul, acum simt durere pe tot piciorul, îmi amorțește și abia calc în el. Acum mă doare până sus, în șold. Nu știu ce să fac, mama zice că o să-mi treacă, deși m-a dat cu tot felul de creme și durerea persistă și e chiar mai dură. La doctor spune că nu mă duce, că nu am nimic...
Menționez că nu m-am lovit, nu am făcut nicio mișcare bruscă, a apărut în timpul nopții durerea asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da-i mamei sa citeasca articolul din link-ul : http://www.csid.ro/semne-si-simptome/durerea-membrului-inferior-11236141/
Poate asa va intelege sa te insoteasca la medic!--- mai ales ca cea mai grava cauza a durerii poate fi tromboza venoasa profunda ( chiar si la varsta ta!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca o sa primesti aici raspunsul corect? Daca nu te duci la doctor specialist nu o sa stii ce ai. Poti sa ai probleme cu circulatia sangelui dupa parerea mea.

| iar99Teo a răspuns:

Daca nu te-ai lovit este foarte posibil sa fie doar o durere temporata. La varsta ta organismul este in crestere si resimti aceste transformari chiar si sub forma de dureri temporare.
Teoretic o crema antiinflamatoare locala (Voltaren sau Diclac gel) ar trebui sa iti reduca in intensitate durerea. Daca totusi se amplifica poti lua o pastila de calmare a durerii gen Nurofen (citeste cu atentie prospectul inainte sau intreaba la farmacie!)
Daca totusi persista o perioada mai indelungata si creste in intesitate mergi si consulta un doctor!

| laurentiavl a răspuns:

Poate sa fie un muschi incordat sau vreun carcel,.Eu totusi te-asi sfatui sa consulti medicul, deoarece poate durerea sa se intensifice sau poti sa-ti faci si mai rau cu acele ''remedii'' pe care le faci acasa. Mai bine te duci la spital, nu risca totusi...

| AlYouNeedToKnow a răspuns:

Este din cauza ca ai stat mult in picioare sau intr-o poziție incomoda pe incaltaminte nelejera. stai in picioruțele goale in pat pe spate când ai ocazie și odihnește-te. N-o sa te mai doară happy

| Carina12345 explică:

Nu pot vedea răspunsurile pe care mi le-ați trimis. Nu știu ce s-a întâmplat