| FanOfPostMalone a întrebat:

Am o problema de cam o saptamana. Nu ma pot abtine orice ar fi din ras! Mi se intampla din ce in ce mai des sa rad fara motiv! Nu mai pot! Sunt clasa 7, am 13 ani. Mereu mi se spune ca rad mult. De ex: daca cineva face o fata doar putin ciudata sau sta intr-un anumit mod fara sa isi dea seama ma bufnește rasul.La meditații ieri cand am fost, a spus profa ca sa scriu pe scurt ca o sa-mi iasa ditamai cârnatul si am inceput sa rad si doamna a iesit din camera si a revenit peste 10 minute. Seara cand stau pe telefon, eu dormind cu sora mea mai mare, ma bufnește rasul. La scoala ma bufnește rasul si tot asa. Cateodata pentru ca mai imi aduc aminte de ceva amuzant. Daț-mi sfaturi cum sa ma abtin si sa nu mai rad din orice. Alt ex: atârna bustiera de dulap si eu am inceput sa rad. Deci nu stiu ce am. Poate am innebunit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Eu numai citind ce ai scris tu am inceput sa radlaughing si ce?!
NU ESTI NEBUN!
Spune-le ca tu ai sa traiesti mai mult si mai binelaughing chiar asa si este...
Eu rad ori de cate ori ceva rau se intampla.
Pe cuvant, asa fac eu fata, habar n-am...la fel mi se spunea si mie,"nu e momentul potrivit sa razi",rolling on the floor dar,nu ma puteam oprii.
Si in zilele de azi,la fel...
Cel mai nasol exemplu,cand bunica mea a decedat,cred ca eram de varsta ta,frate,nu ma puteam abtine,ma mai infunda rasul,imi aduceam aminte numai lucruri amuzante,acum gandesc ca poate nu era chiar adecvatlaughing dar,asa am facut eu fata situatiei!
Capul sus!
Imperfectiunile ne fac unici!
Cu totii suntem diferiti si nu este nimic rau in asta!?
Ce ar vrea, sa plangi in pumni?!laughing
Razi, omule!
Cand nu te-astepti viata asta iti va da si momente in care ai vrea sa o arzi pe hohote, dar, nu se va putea...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu zic sa continui asa pentru ca seriozitatea mai mult plans aduce, cu rasul tau de la dita mai carnatul cum zicea aia (banuiesc ca era in calduri) laughing o sa atragi multe lucruri in viata ta bune.

| lpavel a răspuns:

Rasul e o calitate nu un defect chiar daca razi mai mult ca altii, nu suntem la fel. Rasul e sanatos pentru corpul omului, are o gramada de efecte benefice, deci pentru nimeni si nimic sa nu te schimbi! Bucura-te cat mai poti de aceasta calitate ca atunci cand vei deveni adult iti va mai trece din ras happy

| Donsavas a răspuns:

Ai scris intrebarea la categoria potrivita fiindca si râsul compulsiv poate fi o problema medicală. Ar trebui să consulti un psihiatru pentru copii. El este specialistul care se ocupa cu comportamentul copilului si al adolescentului.

| ngllllll a răspuns:

Umorul este o calitate a celor destepti, mai ales auto umorul. Dar e bine sa inveti sa interiorizezi trairile pe care le ai.