| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, de cateva zile am o scurgere alb-galbuie si nemirositoare. Iar in vagin mi-a aparut ceva care imi da o senzatie de mancarime si ma deranjeaza cand ma asez pe un scaun.Pare ca "mi-a crescut ceva" acolo.Eu am mai avut o infectie urinara in toamna trecuta, iar de atunci sunt incontinuu sensibila la rece si am dureri frecvente ale rinichilor. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lilia_1576 a răspuns:

Ciuperci vaginale Cele mai frecvente simptome sunt:
* senzatia de mancarime in interiorul vaginului si la nivelul vulvei (intrarea in vagin);
* roseata si uneori inflamarea vulvei;
* secretie albicioasa;
* miros neplacut;
* uneori, cu ocazia spalarii, poate aparea o senzatie de intepatura in zona genitala;
* uneori durere in timpul actului sexual.

4 răspunsuri:
| deeeeea1 a răspuns:

Ai avut contact sexual? daca da poate fi o infectie.ar fi bine sa mergi la un ginecolog.

| IliutzaCurmezan a răspuns:

Moorr de ras rolling on the floor)

| Ruxydaeu a răspuns:

Pai eu zic sa te duci la un ginecolog... Incearca sa tii cont de regulile de igiena ale organelor sexuale pentru ca sunt FOARTE importante. Incearca sa te speli cu apa cu bicarbonat acolo, dar nu face asta de nu stiu cate ori pe zi pentru ca iti distrugi flora. Dar cel mai bine du-te la un medic. Si nu te scarpina chiar daca iti vine, in locul in care te mananca sterge usor cu un prosop umed.Si daca porti cumva lenjerie sintetica... mai bine inlocuieste-o macar pana iti trece.

| ionelnic a răspuns:

Nu e de glumit,cum ai putut sta fara sa te duci la ginecolog tot ce exista in corpul tau este foarte strict legat de organul feminin intim toate bolile pleaca de acolo,nu mai sta pe ginduri,du-te la ginecolog,atentie la bicarbonat se fac spalaturi vaginale interne numai la recomandarea medicului si nu dupa capul altora,asa am facut eu spalaturi cu bicarbonat, cu otet cu altele pina m-am distrus de nu mai reusesc sa ma reglez, ingrijeste-te ca nu-i pasa nimanui de tine