| Alinda25 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o problema, cred ca fetele ma pot ajuta, de cateva zile am dureri de burta, intepaturi in zona vezicii, iar astazi am observat o scurgere maro deschis, mentionez ca stau des in frig, la scoala avem scaune reci de lemn, si recent am stat cu fundul pe ciment. Poate fi o raceala? Sau o infectie urinara? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată :D

Cel mai probabil, este vorba de o răceală abdominală sau o anexită ( răceală/inflamaţie la ovare ).
În acest caz, vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-simte-am/

Dar, poate fi vorba şi despre o infecţie urinară ( chiar cistită ).
În acest caz, vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-cum-stau/

Toate cele bune!

| Pufoseniiee a răspuns:

Ti.a venit prima menstruatie? Daca nu, ar putea fi asta, daca da, nu stiu, vorbeste cu mama ta!

| Alinda25 explică:

Acum s a transformat intr o sangerare ..chiar mi e teama peste 8 zile trebuia sa mi vina problemele, oare e altceva?

| renicike a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa mergi la doctor cat mai repede ca sa nu se agraveze