Întrebare recomandată | Bestxl a întrebat:

Am o problema, de curand am avut varicela si mi-au ramas niste pete rosii pe fata, ma intrebam stiti cumva daca vor disparea si daca da in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Dispar cand se regenereaza epiderma din zonele respective.
Daca "ai avut" varicela, in mod normal nu trebuia sa mai ai pete rosii.

Sanatate!

| Bestxl explică (pentru DraudeS):

Si dureaza multt paana dispar?

| DraudeS a răspuns (pentru Bestxl):

Depinde cum iti lucreaza tie organismul. Pot fi 5 zile, pot fi 2 saptamani.

Samatate!

| Bestxl explică (pentru DraudeS):

Mersi mult. :*

| DraudeS a răspuns (pentru Bestxl):

Pentru putin.

Sanatate!

P.S.: Tin sa te dez-aprob la raspunsul dat de tine.
O persoana fara experienta, fara studii medicale nu se poate compara cu un medic. (In special ca aici este si domeniu on-line)

| Bestxl explică (pentru DraudeS):

Nu conteaza.tongue Merg si la medic dar voiam sa fiu sigura.

6 răspunsuri:
| Bestxl explică:

Da,au mai avut si alte persoane si stiu mai bine ca un medic care nu a avut nimic.