| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare. am avut varicela de putin timp si mi au mai ramas cateva pete nu as putea sa ma dau cu ceva crema sau sa iau ceva medicamente care sa ajute sa se mai traga cat de cat. Daca stiti ceva crema sa imi spune ti sa imi iau. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pete de pe piele se pot decolora. Exista creme in sensul acesta dar cel mai bine ar fi sa mai astepti un timp ca vor disparea de la sine.

| RaulGeorge798 a răspuns:

Pai asa este tot timpu dupa ce iti trece varicela, iti raman cateva pete dar o sa iti treaca si alea.Totusi du-te pana la medic o sa-ti deie el un unguent ceva sau fa-te din nou cu crema care ti-a dato cand ti-a aparut varicela.

| RaulGeorge798 a răspuns:

NU lua idei de "Creme" de la altii ci du-te la medicul tau de familie, o sa-ti de-a el ceva.

| balu533 a răspuns:

Daca leai cojit asa iti raman o vreme…! si eu am facut la felwinking

| catamax a răspuns:

Cutaden crema