| Buburuza2306 a întrebat:

am o problema, de doua zile imi lacrimeaza ochii, ceea ce e foarte trist pentru ca numai pot sa citesc, iar eu ador sa citesc, cred ca stiu de la ce e, in primul rand am taiat ceapa iar a doua zi fara sa imi dau seama am stat cu capul foarte aproape de ventilator, pentru un moment era foarte bine, dar acum imi lacrimeaza ochii, stiti cateva leacuri babesti care sa ma ajute? Cum ar fi ceai de musetel, etc. Dau funda primului raspuns care imi e de folos. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariaaFairytale a răspuns:

Nu cred ca este ceva grav.e o sensibiIitate aparte.Incearca sa mirosi menta.(menta adevarata nu guma de mestecat) si sa o mirosi adanc. ochii se vor oprii din lacrimat (stiu ca se aude prost dar am incercat )

1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Nu pune ceai de musetel in ochi! Orice oftalmolog iti va spune asta. Poti incerca cateva zile sa pui picaturi cu ser fiziologic, care e o solutie de apa cu sare, sterilizata. De 5-6 ori pe zi.

Dac problema persista, lasa leacurile babesti si mergi la oftalmolog.