| PapUsHykA a întrebat:

am o problema de ieri 27 martie am inceput sa am dureri groaznice de burta simteam ca
mi se rupe burta in 2, aveam dureri de sub sini pina in vagin simteam ca ma apasa ceva,
m-am baonat foarte tare,pe piele mi-au parut niste bubite care ma maninca,mentionez ca am tinut o dieta
destul de drastic pot sa zic ca nu mincam mai nimic toata ziua,decat mere,iaurt si multa apa,
am ameteli dupa ce stau in pat si ma ridic in picioare ametesc si uneori vad negru in fata ochilor citeva
secunde,acum durerea de burta a mai trecut dar ma simt foarte aiurea,ametita mereu,am mai auzit si
la o doamna profesoara din scoala ca are la fel ca si mine fica ei,si la sotul altei doamne profesoare cica
ar putea fi un virus de raeala, sunt racita dar nu foarte tare... daca ar fi sa fie o sarcina ar putea fi doar a 9 zi din sarcina apar asa simtope la citeva zile? va multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Problemele sunt majore și organismul tau nu are timp sa astepte parerile unor useri TPU care nu sunt catalogați ca fiind doctori. Ai nevoie de un consult amănunțit, durerile tale nu au ABSOLUT nicio treabă cu sarcina.

Apropo, de ce pomenești de sarcina? Ai avut contact sexual neprotejat? Ti-a intarziat menstruatia?

Du-te de grabă la medic, mai degrabă la urgențe pentru a fi diagnosticata mai rapid si pentru a ti se oferi un tratament cat de repede cu putință, nu sta asa.

AI GRIJĂ DE CORPUL TAU!

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Simptomele de sarcina apar dupa 4-5 saptamani, poate te simti asa ca urmeaza sa iti vina ciclu, poate si din cauza racelii, cel mai bine ar fi sa faci o vizita la medic