| DaNiEla98Elena a întrebat:

Am o problema. De o saptamana si ceva ma doare in partea dreapta jos, ori sub coasta in partea dreapta, ori in stanga, ori stomacul in capul pieptului ori ovarele. Am stari de greata ameteala, dar cred ca e si din cauza ca nu prea mananc, nu ma odihnesc indeajuns, invat prea mult. Am incercat si proba aceea cu piciorul si nu ma doare, abdomenele la sport le fac lejer. Poate sa fie si din cauza ca acum o luna mi-am inceput viata sexuala (16 ani, sunt cam mica de varsta, stiu); spre exemplu cand o fac ma doare in dreapta. Imi puteti explica va rog ce poate fi? ( Urmeaza sa ma duc sa fac niste analize, sa merg la medic) Va rog, ajutati-ma cu un sfat ceva, imi este putin frica! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Tmariusalexandru a răspuns:

NU te stresa cel mai bine este sa te duci sa te vada un medic... si nu te gandi negativ. gandeste pozitiv bafta happy