| RamyF a întrebat:

Am o problema de sanatate care ma bate la cap de cateva zile. Am o durere in partea dreapta jos,mai jos de buric. Durerea nu este permanenta,ma lasa dupa care ma ia din nou mai ales cand ma ridic de pe scaun,fac efort,etc. Am mai avut o durere asemanatoare,in aceeasi parte a abdomenului cu cateva luni in urma.
Acum cateva zile am facut efort fizic,insa nu a fost cine stie ce. Mi-am luat si cateva cazaturi,insa nu au fost grave,de la o distanta foarte mica de sol. Imediat dupa ce am incheiat programul,au aparut durerile,in acea zi au fost imense! Nu am mai avut pana acum asemenea dureri,de o intensitate atat de mare,imi luau respiratia,aveam frisoane,iar mainile si picioarele imi erau foarte reci. In cele din urma au mai cedat,insa tot ma doare.Iar azi simt ca-mi amorteste partea unde ma doare.
Mai m-a durut in aceeasi zona,insa nu atat de tare si nu atat de persistent. Si atunci m-a durut cand am alergat ca sa prind trenul. Pentru cateva momente nu mai am fost in stare sa-mi misc piciorul. Insa au trecut.
Nu stiu ce poate fi,eu ma gandeam la ampeticita,insa nu stiu daca atunci cand se imflameaza te mai poate lasa cateva luni,iar apoi sa apara din nou,ar fi putin ciudat. La ultima ecografie doctorii mi-au spus ca am chisturi ovariene,care se vor elimina singure. Mi-au spus sa nu-mi fac griji. Oare poate fi de la ele?
Voi ce parere aveti? Va rog sa-mi spuneti daca ati avut si voi asemenea dureri si de la ce au fost.
Stiu ca ar fi fost bine sa ma duc la doctor,insa nu sunt in tara si e destul de complicat sa explici exact ce si cum simti,avand in vedere ca limba este grea si eu abia sunt la nivelul de incepator.Sincer,imi este teama sa ma duc,pentru ca nu vor intelege si mai ales ca va trebui sa-mi faca registrul cu toate alergiile,bolile,etc.
Va multumesc pentru ca ati acordat putin timp pentru a citi mesajul meu.Multa sanatate tuturor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Parerea mea este sa mergi cu cineva care cunoaste limba, la un medic!
Nu are rost sa stai asa, noi nu te putem ajuta, pentru ca si noi cand iti dam un raspuns, doar banuim cam ce ai putea sa ai!
Mergi la medic pentru ca nu este normal sa te doara asa, sigur esti acolo cu cineva care cunoaste limba si ai face bine sa nu mai stai asa.
Multa sanatate!

| RamyF explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| vladlove123 a răspuns:

Eu cred ca te-ai lovit la apendicita

| antoantonia a răspuns:

Eu am avut niste dureri si am crezut k sunt de la apendice dar nu asa de puternice.la mine era de la mancare. atunci am mancat ceva cu carne tocata si de la aia a fost. dar in cazut lau e cel mai bine sa te duci la doctor:worried daca nu sunt de la apendice sigur ai ceva la ovarestraight facestraight face trebuie sa faci in asa fel incat sa ajungi in tara. ar putea fi grav. Succes!

| valicavaly a răspuns:

Ai ampeticita du-te urgent la doctor

| AlinaaAli a răspuns (pentru valicavaly):

Ampeticita? :O
De unde ai scapat nenea?