| anonimulll123123 a întrebat:

am o problema de vreo 3 zile si vad ca nu trece si nu stiu ce sa fac. Acum o saptamana am avut un contact sexual cu o fata cu care ma vad de 2 ani. Marti a avut loc actul. de miercuri pana vineri am fost internat in spital si nu am avut nicio problema dar sambata dimineata cand m-am trezit penisul imi era foarte iritat si rosu, cu mancarimi si acum ma mai si ustura. Credeti ca este posibil sa fi luat ceva boala? De cand am tangente cu ea am mai fost iritat dar imi trecea in 2 zile si nu era asa rau, acum nici nu pot sa ating zona. Este posibil ca doar dupa 2 ani sa mi se fi rupt frenulumul? Acolo ma ustura. Va rog seriozitate maxima. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Posibil ai contactat o boală cu transmitere sexuală.
Mergi la urologie.
Te pup!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala, posibil cu Candida, luata de la partenera ta care te-a mintit si nu are toate analizele la zi. Prostia este a ta ca faci sex neprotejat aiurea, fara analize ca orice cuplu normal, mai ales ca daca ti-a dat o boala cu transmitere sexuala, e posibil sa-ti mai fi dat si altele (gen HIV sau hepatita cronica). Urgent la un dermato-venerolog tu si la un ginecolog ea. Deja ai amanat extrem de mult tratamentul.

| e1xtz a răspuns:

laughingmergi la urologie..ai luat bts.o sa ai cremelaughingeventual antibiotice..nu mai sta nici o zi..pe bune..nu e de ras, rad doar cum te intrebi tu. oare am luat ceva?laughing

| SandraM a răspuns:

O vizită la medic se impune, atât pentru tine cât şi pentru ea. Pe lângă consult, aşteapta-te să fie necesară cultură din secreţie uretrală şi analize de serologie a sângelui. Nu amâna!
Problema ta tine de dermato-venerice. Data viitoare pune "caciulita". Obligatoriu. Insa o sa dureze ceva pina la "data viitoare" pentru ca trebuie sa te vindeci complet. Multa sanatate!

| antoantonia a răspuns:

Da eu asa cred. las-o naibii ca e proasta nu te ma f--e cu ea!

| anonimulll123123 explică:

Acum am observat ca imi este putin crapata pielea de aceea ma ustura. poate cum am "fortat".

| e1xtz a răspuns (pentru anonimulll123123):

Probabil gonoree..in faza incipienta usor de tratat..asa ca nu sta

| anonimulll123123 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri...