| mbzba a întrebat:

E vre-o problema daca frecventez sala luni miercuri vineri si kickbox marti joi sambata? credeti ca o sa slabesc?(am 74kg practic fara grasimi)

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde ce mananci. Mananca suficienti carbohidrati si proteine si nu slabesti, chiar o sa cresti ( daca asta vrei ).

| petrescuionut a răspuns:

Pai frate muschi tai nu au timp sa odihneasca deci este in zadar ce faci eu fac sala doar luni marti si dupa vineri sambata gasesteti si tu un program sau mai scoate din orelede de sala ca si asa faci muschi la kickbox

| mbzba explică (pentru petrescuionut):

Nu prea... vreau 85-90kg + tehnica.

| LauBau a răspuns:

Cam e o problema ca o frecventezi mai toata saptamana.
Eu merg la sala doar luni, miercuri si vineri, doar daca vrei sa devi ceva boxer de perfornanta e OK.
Si de slabit o sa slabesti pana la un anumit punct, numa trebuie o alimentatie cumsecade la asmenea efort, ai foarte mare grija la alimentatie!

| mbzba explică (pentru LauBau):

5-6 mese pe zi + cateodata beau smantana 250ml+vitamine glucoza

| mbzba explică (pentru mbzba):

De fructe nu mai zic.