| anonim_4396 a întrebat:

TPU!
Am o problema destul de grava: cand ma trezesc dimineata simt ca m-a batut cineva in somn. Am remarcat ca mi se intampla de la stare: de exemplu daca am ceva de facut care imi place ma trezesc usor, in schimb daca am probleme de rezolvat pe care le detest nu m-as mai ridica din pat. Am 22 de ani, acum ceva timp luam parte la niste petreceri unde se bea destul de mult, dar niciodata nu am avut problema sa ma trezesc dimineata cand beam, chiar dormeam foarte putin cand ma culcam beat si ma trezeam in forma. De ceva timp nu mai consum bauturi alcoolice este posibil sa fie din aceasta cauza? Mi-am facut analize la tiroide nu am nicio problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Poate fi o oboseala a ficatului cauzata de alcool, insa eu dau vina pe faptul ca nu dormi destul si nu ai nici o tragere de inima sa te dai jos din pat.Creierul lucreaza impotriva ta.

2 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

Da, ti-au creat dependenta, iar consecintele se vad acum. Ai putea incepe prin a manca foarte sanatos si regulat o perioada, sa dormi in acelasi interval orar si sa incerci sa elimini cauzele de stres, dar ar fi bine sa consulti un medic pentru a fi sigur de cauza si de tratament.

| untu a răspuns:

Daca nu ai nici o problema, mai bine sa fii foarte atent la ficat, ca este sensibil si pot sa faca ciroza hepatica daca bei prea mult alcool! Exista si distractii fara alcool! Iti recomand sa nu mai mergi la petrecerile unde se bea mult alcool ca risti sa fii depedent de alcool! Asa ca te rog sa ai grija de tine ca sanatatea este foarte scumpa!