| kopotoru a întrebat:

Buna TPU am o problema destul de mare cu dantura, practic aproape toti dinti i-mi sunt stricati in afara de cei 4 canini sus jos.Din pacate am o varsta destul de fragede ca sa se intample asa ceva undeva la 23 de ani sad I-mi e jena de situatia asta nu e din cauza ca nu am avut o igiena buna chiar nu stiu care a fost situatia, in adolenscena a fost problema dupa varsta de 14 ani oricum nu intru in detalii acum e prea tarziu pentru asa ceva, am vazut ca un implant dentar cel mai ieftin e undeva la 300 de euro si poate ajunge catre 1000 euro unul, deocamdata nu am suma necesara sa i-mi pun toata dantura pe implantru dar am vazut proteza fast-fixed pe 6 implanturi 9400 de roni ce zice-ti merita pana adun bani de implanturi? nu vreau ca cineva sa stie ca port proteza ca batrani, totusi am auzit ca proteza fixa fast & fixed pe implanturi e cu mult superioara uneia simple e adevarat, doar atat nu vreau sa cada sau ceva cand rad si sunt cu amici in public? o sa am asa probleme daca proteza e fixa? sa alunece? in rest cred ca are un aspect placut nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Vambre a răspuns:

Keep calm doar în desenele animate cade proteza!