| anonima55 a întrebat:

Buna TPU am o problema...destul de mare...in ultimul timp menstruatia mea este neregulata si nu ar fi o problema atat de mare daca nu mi-ar veni dn 2 in 2 saptamanisad.

Deci scurgerile sunt destul de abundente iar dupa o saptaman de menstruatie urmeaza cateva zile in care secretia vaginala este maronie iar apoi dupa inca o saptamana iar imi vine iar ciclul. Ce mi se intampla? si mai important ce pot sa fac(in afara de a vorbi cu un doctor deorece sper ca pot gasi cateva raspunsuri si aici)?
Va rog mult de tot ajutati-ma raman datoarepuppy dog eyes! Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea exista o solutie in afara de consultul ginecologic. Ai o dereglare menstruala foarte severa care are, in mod sigur, efecte devastatoare asupra sistemului tau hormonal. Nu stiu ce exact, dar sunt numai variante rele care impun urgent consult ginecologic si ecografie pelvina. Depinde mult ed varsta ta si de alte leziuni genitale sau endocrine pe care le ai.
PetreConstanta, sa-ti fie rusine!

5 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Noi nu avem competenta sa iti dam sfaturi in probleme din astea, cel mai bine te duci la un doctor dupa niste analize iti spoate spune exact care e problema
@PetreConstanta ai dreptate, saraca, e singura personana de pe planeta care are menstruatie, anormala de ea, noi restul femeilor nu avem asa ceva si de asta e foarte rusinos sa vb despre asa ceva. Femeie esti normala, bine ca incearca sa se intereseze, ar fi mai bine sa stae ca muta si sa astepe sa ii treaca?

| PetreConstanta a răspuns:

Doamne nu iti este rusine sa intrebi asa ceva Te vede o lume intreaga Cel mai important este sa TACI Doamne ai mila

Răspuns utilizator avertizat
| oOSaritaOo a răspuns:

Dacă eşti de abia la începutul menstruaţiei, ea este neregulată. Încearcă pe www.noifetele.ro sau vorbeşte cu cineva mai mare. :) mama sau un doctor. :)

| codrina_8326 a răspuns:

Pai in primi 2 ani nu ai o menstruatie regulata iti poate veni oricand dar consulta medicul